Dom Kultury w Łapanowie

REKORDOWA ZBIÓRKA W 26 FINALE WOŚP!

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KWESTY MOŻESZ ZNALEŹĆ

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

W niedziele 14 stycznia grupa piętnastu młodych wolontariuszy wspierających 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ochoczo wyruszyła w teren, aby zebrać możliwie jak największą sumę na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Kwestująca młodzież spisała się naprawdę  znakomicie gdyż REKORDOWA suma uzbieranych funduszy wyniosła: 7 636, 87 zł., a uzbierano je na terenie dwóch miejscowości: Łapanowa i Cichawki.

W tym dniu padł również REKORD sumy pieniążków uzbieranych w  jednej puszce! Karolina Kaja, Katarzyna Hejmo i Weronika Gęślak zgromadziły 2 117,87 zł. !

To najlepsze wyniki w trzynastoletniej historii kwesty na terenie Łapanowa!

Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom gorąco gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zbiórkę!

Poznajcie naszą wspaniałą kabaretowo-wośpową brygadę!

Oto oni:

Wiktoria Opioła, Justyna Kącka, Karolina Chorabik, Zuzanna Bugajska, Julia Opioła, Magdalena Satoła, Magdalena Hejmo, Karolina Kaja, Karolina Statek, Wiktoria Kołodziej, Magdalena Goczał, Katarzyna Hejmo, Weronika Gęślak, Kinga Hejmo, Aleksandra Raj.


Organizatorem zbiórki był opiekun Łapanowskich Grup Kabaretowych pan Piotr Musiał.

 

BALETOWE MIKOŁAJKI

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻECIE ZOBACZYĆ NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

DZIECIĘCA GRUPA BALETOWA - ŁAPANÓW

LINK DO STRONY:

https://www.facebook.com/Dzieci%C4%99ca-Grupa-Baletowa-%C5%81apan%C3%B3w-174619646431305/

 

18 grudnia uczestnicy zajęć baletowych przygotowali taneczny pokaz dla swoich rodziców. Prawie sześćdziesiąt małych baletnic działających w czterech grupach wiekowych po raz pierwszy zaprezentowało szerokiej publiczności owoce swojej trzymiesięcznej pracy, nad którą pilnie cały czas czuwała  instruktorka baletu – pani Zofia Mucha. Efekt końcowy niejednego widza wprawił w pozytywne osłupienie, które raz po raz wyrażało się w postaci gromkich oklasków dla młodych artystów. Po zakończeniu tanecznych zmagań na każdą tancerkę czekał słodki prezent od św. Mikołaja, który tego wieczoru nie zapomniał również o naszych „małych primabalerinach”.

 

"SPOTKANIE WIGILIJNE" 2017 - POŻEGNANIE GRUPY TEATRALNEJ "PRAXIS"

W niedzielę 17 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyło się „Spotkanie Wigilijne” zorganizowane przez Piotra Musiała dla rodzin osób działających w zespołach artystycznych oraz dla zaproszonych gości. Na ten świąteczny wieczór grupa teatralna „PRAXIS” przygotowała specjalny spektakl, którego bożonarodzeniowy klimat  przeniósł zgromadzonych widzów w zimowe klimaty wiktoriańskiej Anglii. Młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie z opowiadaniem Charlesa Dickensa i pozostaje tylko nieodparty żal, że to przedstawienie zamykało dwudziestoletni okres działalności trupy. Na spotkaniu nie zabrakło również kolęd i piosenek świątecznych, które wykonał zespół wokalny „ASTRAVOX” reaktywowany po wielu latach niebytu przez trzy utalentowane dziewczyny – Anię Piórkowską, Kasię Hejmo i Karolinę Kaja. Finałowym akcentem imprezy były oczywiście występy kabaretów. Tym razem Łapanowskie Grupy Kabaretowe były reprezentowane przez najmłodsze zespoły: „FABRYKA SUCHARÓW” i „B.E.K.A.”, a ich występ był specjalnym zaproszeniem na zbliżający się wielkimi krokami karnawałowy kabareton.

 

Grupa „PRAXIS” wystąpiła w składzie:

Karolina Kaja, Magdalena Goczał, Karolina Chorabik, Piotr Musiał, Kinga Hejmo, Magdalena Hejmo, Justyna Kącka, Ewelina Skimina, Aleksandra Raj, Martyna Schwenk, Kacper Kotfisz, Magdalena Satoła.

Zespół wokalny „ASTRAVOX” wystąpił w składzie:

Anna Piórkowska, Katarzyna Hejmo, Karolina Kaja

Kabaret „B.E.K.A.” wystąpił w składzie:

Karolina Zając, Natalia Bukowiec, Hubert Lizak

Kabaret „FABRYKA SUCHARÓW” wystąpił w składzie:

Justyna Kącka, Magdalena Hejmo, Kinga Hejmo

Podziękowania kierujemy również na ręce Weroniki Gęślak i Konrada Piecha


WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY MOŻESZ ZNALEŹĆ  NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

MIKOŁAJ U ŁAPANOWSKICH GRUP KABARETOWYCH

WIĘCEJ INFORMACJI O ŁAPANOWSKICH GRUPACH

KABARETOWYCH MOŻESZ ZNALEŹĆ RÓWNIEŻ NA

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

W tym roku św. Mikołaj pamiętał również o naszych kabaretowych aktorach-amatorach. Słodkie prezenty nie mogły oczywiście zastąpić wdzięczności za wspaniałą pracę młodych artystów, którzy wielokrotnie przez cały mijający rok reprezentowali naszą placówkę w gminie, powiecie, a także na terenie innych województw.

"To był znakomity, artystyczny rok, za który gorąco wam wszystkim dziękuje!..." ... Takimi słowami podsumował kunsztowne dzieło łapanowskiej młodzieży twórca kabaretów i  grupy teatralnej oraz opiekun zespołu muzycznego i wokalnego  - pan Piotr Musiał.

 

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO OSTATNIEGO WYSTĘPU GRUPY TEATRALNEJ "PRAXIS"

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻESZ ZOBACZYĆ

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

Grupa teatralna „PRAXIS” działająca przy naszej placówce od prawie dwudziestu lat szykuje się właśnie do kolejnej premiery, którą będzie najnowsza adaptacja „Opowieści Wigilijnej” Ch. Dickens’a skupiająca się na głównych wątkach tego opowiadania. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w okresie świątecznym rodzinom osób czynnie uczestniczących w zajęciach kabaretowych i teatralnych oraz zaproszonym gościom.

Tym spektaklem grupa pożegna się z łapanowską publicznością dla której zagrała kilkanaście ciekawych przedstawień, z których znaczna część była nagradzana na małopolskich przeglądach teatralnych.

 

ŁAPANOWSKIE GRUPY KABARETOWE PRACUJĄ NAD NOWYMI PROGRAMAMI

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z PRÓB MOŻESZ ZOBACZYĆ

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

Od dwóch miesięcy Łapanowskie Grupy Kabaretowe ostro pracują nad nowym satyrycznym materiałem. Kilkanaście nowych skeczy będziecie mogli zobaczyć już tej zimy w ramach organizowanego od wielu lat satyrycznego programu „Karnawałowe Kabaretogranie”. Na pewno nie zabraknie w nim gościnnych występów zaprzyjaźnionych kabaretów i potężnej dawki przedniego humoru.